Sztukateria - dekoracja ścian na każą kieszeń
16 sty
5:44

Sztukateria – dekoracja ścian na każą kieszeń

Czy nie macie pomysłu, czy też pieniędzy na to, aby zmienić wygląd swoich ścian czy też sufitów? Jeśli tak to mamy coś, co na pewno was zainteresuje. Otóż warto jest tutaj wspomnieć o tak zwanej sztukaterii, o której być może większość z was nawet nie słyszała. Czym w związku z tym jest taka sztukateria i jak się odnosi do aspektu dekoracji naszych ścian czy sufitów? Już spieszymy z wyjaśnieniami.

Listwy, gzymsy i rozety

Zacznijmy od tego, że sztukateria to przede wszystkim listwy dekoracyjne, choć musimy zauważyć, że są także i inne jej formy. Dlatego też, jeśli nie są to listwy, to równie dobrze mogą to być też jakieś rozety czy też gzymsy. Z punktu widzenia uniwersalności najczęściej w naszych mieszkaniach spotyka się jednak listwy dekoracyjne.

Materiał

Dziś elementy sztukaterii mogą być wykonane z gipsu lub też styropianu, choć na popularności zyskuje tutaj ich druga forma. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Otóż należy zauważyć, że tak listwy dekoracyjne, jak i wszelkie inne elementy sztukaterii wykonane ze styropianu są dosyć tanie, nie mówiąc już o tym, że są również lekkie i łatwo się je przykleja. Jeśli mielibyśmy tu mieć do czegoś zastrzeżenia to jedynie do ich wytrzymałości, choć z drugiej strony trzeba mieć na uwadze, że nikt z nas czy naszych rodzin po ścianach, czy tym bardziej sufitach nie biega. Dlatego też nawet mimo tego, iż są one dość delikatne nie powinno to być większym problemem. Jedno jest pewne. Na pewno w aspekcie dekoracji pomieszczeń owe elementy sztukaterii mogą przynieść nam wiele korzyści.

sklep z podłogami

  Dylemat klienta - tanie czy wytrzymałe panele podłogowe?
« »