18 maj
8:05

Czy warto samodzielnie układać panele podłogowe?

Jesteśmy w fazie wykańczania naszego nowego gniazda, lub po prostu zdecydowaliśmy się na remont obecnego. Koszty, które miały się skończyć parę tysięcy złotych temu, wciąż idą dalej, a końca nie widać. Zatem szukamy rozwiązań, aby nieco zaoszczędzić, skoro na materiałach nie warto, to może warto na robociźnie. Czy samodzielne układanie paneli może się opłacić?

Na pewno zaoszczędzimy

Cena jaką musimy zapłacić fachowcom za układanie paneli podłogowych zależy od metrażu. Zwykle koszt za 1m2 to około 25zł. Do tego dochodzi oczywiście montaż listw przypodłogowych. Jeszcze więcej zapłacimy w przypadku remontu, bo wtedy wliczyć trzeba cenę demontażu starej podłogi, a to też może się okazać dość kosztowne.

Czy samodzielne układanie paneli jest trudne?

Z całą pewnością jest czasochłonne, jednak z odrobiną wiedzy, którą możemy zdobyć z Internetu, zadanie samodzielnego ułożenia paneli wcale nie musi być trudne. Najpierw zaczynamy od przygotowania powierzchni, następnie należy ułożyć właściwy podkład pod podłogę. Teraz możemy położyć panele i zadbać o eleganckie wykończenie listwami przypodłogowymi. Brzmi dość prosto i naprawdę może takie być. W Internecie znajdziemy mnóstwo obszernych poradników, które pomogą nam w sposób poprawny ułożyć panele podłogowe.

Dodatkowo satysfakcja

Jeśli zdecydujemy się na samodzielne układanie paneli podłogowych, oprócz całkiem pokaźnej sumy, którą zaoszczędzimy na robociźnie, zyskujemy również ogromną satysfakcję po ciężkiej i dobrze wykonanej robocie. Idealnie położona podłoga będzie świadczyć o naszej pracowitości i z pewnością zrobi wrażenie na gościach.

sklep z podłogami

  Wybór idealnej podłogi: Drewniana, panelowa czy kafelkowa?
« »
2 Comments

  Marek

  24 lipca 2016 at 20:05

  Sam kładłem panele u siebie jakieś pół roku temu, zachęcam wszystkich. Początkowo wydaje się to dość trudne, ale potem okazuje się, że nie jest to nie wiadomo jak skomplikowane.

  Andrzej

  24 lipca 2016 at 20:05

  Na pewno warto biorąc pod uwagę kwestię finansowe. Ale trzeba się dobrze przygotować i sporo poczytać na ten temat. Bo jeśli coś pójdzie nie tak, to dopiero wtedy słono zapłacimy.