Wysoki połysk na panelach podłogowych
12 gru
8:55

Wysoki połysk na panelach podłogowych

Wiele zwłaszcza młodych osób, choć oczywiście nie tylko swoje mieszkania aranżuje dziś w stylu nowoczesnym, co też dziwić nie może. We wnętrzach takiego mieszkania dominują proste kształty i minimalizm. Nie ma tam natomiast miejsca na klasyczne meble czy figlarne dodatki. Warto dodać, że często w takich pomieszczeniach widzimy też meble z frontami na wysoki połysk. To samo tyczy się też i podłóg. Jednakże, jako że takie płytki podłogowe są naprawdę kosztowne, nie każdy może sobie na taką aranżację pozwolić. Chyba że postawi na rozwiązanie znacznie tańsze, ale równie skuteczne, a więc panele podłogowe na wysoki połysk, które dziś bez problemu na rynku znajdziemy. Czy warto jest stawiać na takie panele i jakie z tytułu ich użytkowania czyhają na nas zagrożenia?

Dobry efekt wizualny

Nie da się ukryć, że panele takie sprawiają naprawdę dobre wrażenie wizualne. Rzucają się w oczy i przynajmniej w pierwszej fazie użytkowania mogą budzić podziw. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że połysk na pewno prędzej czy później się tu zetrze, a bez niego dane panele mogą nie wyglądać już tak atrakcyjnie.

Zarysowania

Kolejną ważną kwestią są tu zarysowywania, które na panelach o wysokim połysku widoczne są znacznie bardziej aniżeli na podłogach zwykłych. Pewnie wielu z was pomyśli tu o możliwości zareklamowania danego panelu, ale nawet jeżeli jest on objęty dożywotnią gwarancją, to producenci nie zareklamują go tylko ze względu na zarysowanie. I jest to oczywiste, bo zazwyczaj dochodzi do tego z naszej winy.

Dlatego też warto jest się dobrze zastanowić nad takim zakupem, gdyż obok wielu zalet panel z połyskiem ma także kilka wad.

sklep z podłogami

  Czy warto samodzielnie układać panele podłogowe?
« »