Listwy wykończeniowe do podłóg – które najlepsze?
10 lut
7:42

Listwy wykończeniowe do podłóg – które najlepsze?

 

Sama podłoga to nie wszystko, ponieważ jest jeszcze kilka elementów, które nadają jej ostatecznego kształtu i pięknego wyglądu. Często bowiem jest tak, że to właśnie małe szczegóły potrafią nam stworzyć piękny obraz całości. Musisz pamiętać także o wyborze odpowiednich listw i dodatków wykańczających do podłogi, bowiem to właśnie o nich mówimy, jako tych najbardziej dopełniających szczegółach.

Jeśli chodzi o listwy i wszystkie niezbędne akcesoria, których będziesz potrzebował, to bez większych problemów znajdziesz je w marketach budowlanych, gdzie doradcy pomogą Ci dobrać możliwie najlepsze rozwiązanie. Jeśli np. Twoja podłoga ma być wyłożona panelami, to nie obejdziesz się tutaj bez listw, które idealnie ją dopełnią, gdyż zostaną nieco zatuszowane wszelkie nierówności, które burzyłyby obraz pięknej całości.

Warto wiedzieć, że listwy przypodłogowe to bardzo dobre rozwiązanie do tego, aby zachować pod nimi kable. Nie musisz więc już martwić się, że tony przewodów będą Ci tylko przeszkadzać, bowiem z listwami skutecznie je ukryjesz i doprowadzisz antenę czy zasilanie do telewizora oraz innych potrzebnych elementów. Obecnie popularne są aneksy kuchenne połączone np. z salonem. Dzięki takowej listwie można je oddzielić od siebie widoczną linią, co na pewno wpłynie na ogólną elegancję i wystój mieszkania.
Jeśli zależy Ci na jak najładniejszym połączeniu ze sobą każdej listwy, to warto zaopatrzyć się także w specjalne narożniki do nich, aby można było zamaskować wszelkie defekty powstałe po docinaniu listwy do odpowiedniej długości. Same listw montuje się bardzo prosto i raczej nikt nie będzie miał z tym specjalnych trudności. Wystarczy tylko trochę cierpliwości i zacięcie majsterkowicza, aby podłoga była ślicznie wykończona.

sklep z podłogami

  Wyciszenie podłogi
« »
2 Comments

  marek

  9 marca 2015 at 19:42

  Tutaj nie jest ważne, czy to będzie plastik czy drewno, po prostu listwa ma się estetycznie prezentować i zakrywać zbędne elementy.

  Kaska

  9 kwietnia 2015 at 19:42

  Niekoniecznie, jeśli zależy Ci na ładnym drewnianym odczuciu, to nie zamontujesz plastiku, prawda?