Pielęgnacja lakierowanej podłogi – kilka wskazówek
02 lut
7:39

Pielęgnacja lakierowanej podłogi – kilka wskazówek

 

Dla wielu osób pielęgnacja podłogi kończy się na przetarciu jej mopek i starci kurzu czy śmieci. Niemniej jednak, jeśli zależy Ci na naprawdę gruntownym zabezpieczeniu podłogi, to warto od czasu do czasu przeprowadzać również takie zabiegi, które będą miały na celu także zabezpieczenie powierzchni i usunięcie tych drobniejszych i niezbyt głębokich rys. Powstaje więc pytanie, jakie środki powinny być używane do tego, aby podłoga mogła nas cieszyć swoim blaskiem jak najdłużej?

Przeważnie na co dzień używa się standardowych detergentów, które mają jedynie wyczyścić na powierzchnię podłogi z brudu. Jeśli jednak zdecydujesz się na środki w których dostępne są polimery ureanowe czy też akrylowe, to wtedy możesz używać ich do wykonania ww. pielęgnacji gruntownej. Środków do bardziej zaawansowanego zabezpieczenia nie możesz używać każdego dnia, ale tylko w takich sytuacjach, kiedy po podłodze widać już niemałe ślady użytkowania. Na czym polega ich działanie?

Otóż tego typu detergent tworzy pewnego rodzaju cienką warstwę na lakierze, która zasłania wszystkie niedoskonałości, a przynajmniej te niezbyt skomplikowane i duże. Jednakże jeśli użyjesz niezbyt dobrych środków, to może dojść do sytuacji, kiedy to ta dodatkowa warstwa będzie czymś bardzo psującym wygląd Twojej podłogi. Dzieje się tak dlatego, że jeśli ktoś za bardzo uwierzy reklamom, to będzie o wiele za często tego typu środków używał i wtedy niestety należy spodziewać się niezbyt ciekawych efektów postaci łuszczenia się tej warstwy i znacznie oszpeconej podłogi. Warto więc nieco dowiedzieć się zanim zaczniesz regularnie stosować detergenty mające na celu konserwację podłogi, ponieważ w przeciwnym razie możesz sobie narobić jeszcze większych szkód.

sklep z podłogami

  Sztukateria - dekoracja ścian na każą kieszeń
»
1 Comments

    gogus

    9 kwietnia 2015 at 19:39

    Nie zaniedbuj tego, o ile chcesz mieć naprawdę ładną i trwałą podłogę, lepiej czasem poświęcić jeden dzień na jej dobre zakonserwowanie.