Co sprawia, że listwy cokołowe białe są nad wyraz praktyczne?
16 kwi
11:37

Co sprawia, że listwy cokołowe białe są nad wyraz praktyczne?

Z pewnością wielu z was widziało listwy cokołowe w kolorze białym. Jeszcze parę lat temu takich listew się nie stosowało, a jeśli już to stawiało się na nie tylko i wyłącznie sporadycznie. Dziś jednak wygląda to już zdoła odmiennie, a takie listwy są dostępne w naszych mieszkaniach coraz częściej. Warto jest się w związku z tym przyjrzeć im nieco bliżej, ponieważ wielu uważa, że jest to rozwiązanie o wiele lepsze od tradycyjnych listew kolorowych. Czy rzeczywiście listwy cokołowe białe wypadają lepiej aniżeli te w innych barwach?

Nowoczesny design

W pierwszej kolejności należy w tym miejscu podkreślić, że takie listwy cokołowe białe to cokoły, które nie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Najbardziej posłużą one pomieszczeniom, które są urządzone na styl modernistyczny. Należy bowiem mieć na uwadze, że zazwyczaj listwy cokołowe białe to listwy proste, a na takie w klasycznych pomieszczeniach raczej się nie stawia.

Łatwy montaż

Kolejną zaletą takich listew jest ich montaż, ponieważ do tego nie potrzebujemy żadnych wkrętów czy taśm. Otóż listwy takie przynajmniej jeśli mówimy tu o produktach najlepszych firm, do ściany przykleja się za pomocą kleju, jego nadmiar następnie wycierając, co jest możliwe bez strachu o uszkodzenie listwy, albowiem jest to cokół wodoodporny.

Możliwość malowania

Nie wspomnieliśmy jeszcze o tym, że takie listwy bez problemu można pomalować. Wykorzystuje się do tego zwykłe farby na bazie wody, a więc malowanie jest szybkie i nieskomplikowane.

sklep z podłogami

  Kuchnia w stylu prowansalskim – jak to ugryźć?
« »