Kuchnia w stylu prowansalskim – jak to ugryźć?
20 lut
7:46

Kuchnia w stylu prowansalskim – jak to ugryźć?

 

Aranżacja kuchni jest zawsze jakimś wyzwaniem, w szczególności, jeśli nigdy się tego wcześniej nie robiło. Jeśli więc zależy Ci na tym, aby Twoja kuchnia były nie tylko ergonomiczna, ale przede wszystkim ładnie się prezentowała i robiła pozytywne wrażenie, to już teraz zapoznaje się ze wskazówkami poniżej.
Na początek powtórzmy zasadę, która będzie w tym wypadku najważniejsza. Czyli nie skupiamy się tylko na wyglądzie, ale również na funkcjonalności. Cała trudność polega na tym, aby te dwa elementy mogły iść ze sobą w parze. Jeśli chodzi o styl prowansalski, to masz ten komfort, iż meble w tym właśnie stylu są nie tylko bardzo piękne, ale oferują jak największą użyteczność. Mamy w ich przypadku do czynienia z wielką ilością różnych szuflad, półek czy szafek, gdzie możesz bez większych problemów porozkładać swoje kuchenne akcesoria.
W stylu prowansalskim są istotne materiały które powinny być naturalne, bowiem właśnie tym ten styl się najbardziej charakteryzuje. Wobec tego możesz wybierać w drewnie, kamieniu czy ceramika oraz wiele innych. Być może cena jest nieco wyższa, ale możesz mieć pewność, że takie rzeczy posłużą Ci znacznie dłużej.

Określenie kolorystyki również jest bardzo ważne i zadbaj, aby kolory nie były ciemne, ale jasne i ciepłe. W stylu prowansalskim będzie dominował jasny turkus, czy też odcienie brązu i żółci.
W przypadku mebli istotne będzie to, żeby nie były one jedną, zwartą zabudową, ale stanowiły pojedyncze elementy. Dzięki temu można wygodnie rozplanować ich rozmieszczenie, nawet w niezbyt dużej kuchni. Oczywiście pamiętamy również o tym, żeby nawiązywały one swoim wzornictwem do prawdziwych, dawnych mebli prowansalskich.
Przyda się jeszcze pomieszczenie kuchenne urozmaicić dodatkami, bo jak powszechnie wiadomo to właśnie szczegóły wyznaczają ogólne wrażenie odnośnie danego pomieszczenia. Warto więc je dobierać z gustem i ze smakiem, aby cieszyły oko i doskonale dopełniały całość.

  Wybieramy najmocniejsze panele na rynku

sklep z podłogami

« »
1 Comments

    Tomek

    9 kwietnia 2015 at 19:46

    Popełniłem w swojej kuchni błąd, gdyż nieco ją zagraciłem, a przez to kiepsko z tą funkcjonalnością.