Jaki dywan do Twojego mieszkania – pomagamy wybrać
18 lut
7:45

Jaki dywan do Twojego mieszkania – pomagamy wybrać

 

Nie jest dla nas szczególnie ważne, czy aktualnie urządzasz nowe mieszkanie, czy też zamierzasz pozmieniać dywany w swoim dotychczasowym lokum. Otóż dywany są jednym z najprostszych sposobów na ładną podłogę w salonie czy pokoju dziecięcym. Obecnie na rynku nie ma najmniejszych problemów z tym, aby wybrać coś naprawdę ciekawego. Na samym początku, zanim wybierzesz się do sklepu warto się zastanowić jaki kolor Cię konkretnie interesuje, rodzaj runa również nie będzie tutaj bez znaczenia, podobnie jak i wzory.
Jeśli chodzi o kolor, to jest kilka zasad, którymi należy się kierować, ale tak naprawdę chodzi przede wszystkim o dopełnienie całości pomieszczenia. To ważne, aby nie wybierać koloru dywanu tylko i wyłącznie na podstawie tego, że Ci się podoba. Oczywiście to, aby Ci przypadł do gustu też jest bardzo ważne, niemniej jednak co wtedy, kiedy nie będzie on pasował do reszty pomieszczenia?

Runo jest ważne z kolei z tego względu, żeby nie dać puszystego i miękkiego dywanu do przedpokoju, gdzie panuje przecież największy ruch i bardzo szybko się on zniszczy. Właśnie z tego powodu należy tutaj zawsze dobrze się zastanowić do jakiego pomieszczenia weźmiesz dywan z danym runem. Czy będzie ono miękkie, czy twarde, wysokie czy niskie.
Co do wzorów, to wszystko tak naprawdę w leży w Twoim guście. Zasada ogólna jest taka, że im mniej wzorów mamy w pomieszczeniu, to dywan może ich zawierać więcej. Oczywiście nie jest to sztywna reguła, ale dzięki temu nie stworzysz bardzo klimatyczne miejsce, które nie będzie nikogo przytłaczało swoim wzornictwem, ale nim delikatnie emanowało.
Jak więc widzisz, wcale nie jest to takie trudne, aczkolwiek jest kilka elementów na które zawsze należy zwracać swoją uwagę, żeby jak najbardziej optymalnie dokonać wyboru.

  Co sprawia, że listwy cokołowe białe są nad wyraz praktyczne?

sklep z podłogami

« »
2 Comments

  Ola

  2 marca 2015 at 19:45

  Przede wszystkim dywan powinien podobać się mi, nie kieruję się nigdy jakimiś szczególnymi względami czy trendami.

  Maciej

  9 kwietnia 2015 at 19:45

  Dokładnie, gdyby człowiek chciał gonić za tym co modne, to by nie nadążył.