Podkłady to komfort
10 wrz
10:23

Podkłady to komfort

Czasem poza inwestycją w samą podłogę warto także zastanowić się nad tym, co ma znajdować się pod nią. Przy niewielkim dodatkowym nakładzie czasu podkłady pod panele podłogowe sprawią, że komfort mieszkania w danym miejscu będzie jeszcze wyższy. Ich działanie jest dosyć proste – sprawiają, że dźwięki wynikające z kontaktu z powierzchnią ulegają odczuwalnemu wyciszeniu, dzięki czemu zabawy dzieci, spadające przedmioty czy zwyczajne odgłosy domowników nie będą nas tak rozpraszać. Może to być dla nas dosyć ważne w sytuacji, gdy pracujemy w domu lub po ciężkiej zmianie wracamy do domu i marzymy tylko o odrobinie snu lub relaksu.

Podkłady bywają dla niektórych z nas koniecznym dodatkowym elementem przy nabywaniu podłóg laminowanych. Ten typ parkietu ma bardzo wiele zalet, do których zaliczyć można wysoką wytrzymałość czy łatwość w konserwacji, ale dla wielu osób są głośniejsze, a co za tym idzie potrafią je irytować. Niektóre z oferowanych na rynku modeli posiadają wprawdzie modyfikację w postaci dodanego niejako z automatu podkładu, ale to nie oczywistość przy każdej podłodze tego rodzaju. Zakupując do niej jednak właściwego rodzaju warstwę możemy cieszyć się ciszą przy przechadzaniu się po nich.

Nie można także ignorować faktu, że podkłady są w stanie emitować ciepło, co uprzyjemnia bose przechadzanie się po nich. To z jednej strony drobnostka, ale z drugiej ułatwia ona życie i może dla części z nas być języczkiem u wagi, który przekona nas do ich nabycia – dlatego też warto o tym wspomnieć.

Należy także zapomnieć o starym typie bazującym na piankach, które budziły dosyć mieszane odczucia – obecnie technika wytwarzania podkładek dla desek poszła do przodu, co pozwoliło wprowadzić nowocześniejsze i wygodniejsze rozwiązania. Decydując się na zakup podkładów możemy liczyć na to, że żadne niepotrzebne hałasy nie będą doprowadzać nas do szału – a przynajmniej takie, które wiążą się z poruszaniem się. To inwestycją, która z pewnością okaże się rozsądnym zagospodarowaniem pieniędzmi dla ludzi o określonych wymogach.

  Wysoki połysk na panelach podłogowych

sklep z podłogami

« »
1 Comments

    Patryk

    16 października 2015 at 10:23

    Nie wyobrażam sobie podłogi bez dobrego podkładu