Jak konserwować podłogą drewnianą?

3    Pomysły, Porady  Admin
Jak konserwować podłogą drewnianą?
03 mar
7:47

Drewniane podłogi to nie tylko piękno i elegancja, ale również i odpowiedzialność, bowiem jeśli nie będziesz o nie dbał, to możesz zapomnieć, że posłużą Ci przez wiele kolejnych lat. Wbrew pozorom zabiegi pielęgnacyjne wcale nie są skomplikowane i wiele rzeczy możesz wykonać samodzielnie bez żadnego problemu.

Przede wszystkim musisz zapamiętać, że drewno i woda w żaden sposób nie są dobrym połączeniem. Nie umieszczaj więc podłóg drewnianych w pomieszczeniach, gdzie będzie panowała wysoka wilgoć, ponieważ wtedy drewno może zacząć się odkształcać i gnić po pewnym czasie.

Zobacz też: Deski tarasowe Plastivan

Nie zapominaj także o częstym zamiataniu czy odkurzaniu podłogi, ponieważ piasek lub większe drobinki brudu będą mógłby rysować powierzchnię lakieru, co nie będzie wyglądało zbyt ładnie.
Wybieraj tylko takie środki do czyszczenia, które są przeznaczone do podłóg. To ważne, ponieważ większość obecnych na rynku detergentów zawiera silne substancje chemiczne, jakie mogą negatywnie wpływać na jakość Twojej drewnianej podłogi. Korzystaj również regularnie ze specjalnych środków, które nanoszą na drewno cienką warstwę ochronną. Niemniej jednak nie możesz z nimi przesadzać, ponieważ wtedy osiągniesz efekt zupełnie odwrotny do zamierzonego.

« »
3 Comments

  Zenek

  3 marzec 2015 at 19:47

  Z tymi drewnianymi podłogami, to jeszcze nie jest tragedia z tą konserwacją, jak to się robi z tego takie wielkie halo.

  Pawel

  9 kwiecień 2015 at 19:47

  Może dla Ciebie nie, ale inni mają z tym problem.

  Renata

  9 kwiecień 2015 at 19:47

  Wystarczy tylko kupić dobre środki i od czasu do czasu zadbać o konserwację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>